SPIE Русский Українська English            VK
   

Найбільший в світі літак-амфібія створено в Китаї.

23 липня 2016 року в місті Чжухай (Китай, провінція Гуандун) пройшла церемонія викочування першого дослідного зразка найбільшого в світі літака-амфібії AG600В (TL600) Jiaolong «Водяний дракон». Розробка проекту AG600 велася з 2009 року. Він був схвалений і отримав фінансування в рамках плану зі створення національної авіаційної техніки. «Китайське диво» розробила державна авіабудівна корпорація AVIC. Всього в розробці AG600 було задіяно близько 150 інститутів та наукових центрів і 70 підприємств промисловості КНР. Поки повідомляється лише про цивільній сфері застосування гідролітака - в рятувальних операціях і для гасіння пожаров.Крім того, він може оснащуватися додатковим обладнанням для моніторингу морського середовища, пасажирських і вантажних перевезень, а також розвідки родовищ корисних копалин.

Характеристики літака-амфібії не мають аналогів в світі. За своїми габаритами він нагадує «Боїнг-737». Максимальна злітна вага - 53,5 тонни, довжина корпусу - 39,3 метра, розмах крил - 38,8 метра, а максимальна дальність польоту - 4,5 тис. км. Літак оснащений чотирма турбогвинтовими двигунами WJ6 злітною потужністю по 5,1 тисячі кінських сил, здатний набирати на борт 12 тонн води за 20 секунд.

Літак-амфібія - це літальний апарат, здатний здійснювати злітно-посадочні операції як з водної, так і з твердої поверхні. Поки найбільшим апаратом цього типу вважається А-40 «Альбатрос» - радянський багатоцільовий літак-амфібія. Дослідні екземпляри А-40 були створені ще в кінці 1980-х, однак запуск його у виробництво очікується тільки до 2020-го року.

Джерело

 
Назад... Головна