SPIE Русский Українська English            VK
   

Джон Уолес (John Wallace), редактор журнала "Laser Focus" в своїй статті провів аналіз оптичної галузі Китаю. Він відмітив експоненційний зріст фінансування досліджень з оптики та фотоніки з 16 млрд. юанів в 1995 році 731 млрд.юанів (112 млрд.доларів США) в 2014.
Він навів вражаючу статистику кількості статей китайських авторів в журналі Оптичного товариства США "Optics Express". Примітно, що 90% статей розроблені в наукових установах Китаю. Загальна частка статей китайських авторів становила 32%

Населення Китаю становить 1.37 млрд (18.7%) від населення Землі. Китайська "оптична долина" в Вухані (Wuhan) налічує біля 2000 підприємств, 18 університетів, 56 державних дослідницьких установ, в яких задіяні біля 150000 професіоналів. Шанхайський інститут оптики та точної механіки в 2014році святкував 50-ту річницю.
Система вищої освіти Китаю налічує біля 2000 вишів, більше 200 з яких "оптично орієнтовані" та розміщені в 30-ти містах Китаю; біля 20% випускників захищаються за оптичними спеціалізаціями.

Елізабет Нолан (Elizabeth Nolan), заступник виконавчого директора оптичного товариства США (OSA) дала таки кометар. "Основою того, що кількість представлених і опублікованих робіт з Китаю перевищує частку всіх інших країн є те, що фізика є першою дисципліною в освіті Китаю. Наукове співтовариство в цілому відчуває збільшення обсягу представлених документів протягом останніх 3-х до 5 років.Ця зміна відображає як триваючі зусилля китайського уряду щодо інвестування поліпшують як кількість так і якість його наукової продукції та видавців. Оптичне товариство США взяло на себе надання допомоги китайським авторам з розробка документів, які вони відправляютье для публікації".

 
Назад... Головна