SPIE Русский Українська English            VK
   

Giant Magellan Telescope

Проект США і Австралії: Інститут Карнегі (Carnegie Institution for Science, Washington, D.C.) і консорціум GMTO Corp. , Pasadena, CA. вартістю $ 600 млн. Місцезнаходження: Чилі, обсерваторія Лас-Кампанас в пустелі Атакама.
24м основне дзеркало складається з семи 8.4м стільникових дзеркал з боросилікатного скла Ohara E6 виробництва Університету Арізони (University of Arizona's Steward Observatory Mirror Lab). Зазори між сегментами дзеркала майже в 4 рази менше зазорів дзеркала телескопа Keck-1. Точність виготовлення поверхонь до 25нм, що забезпечує точність фокусної відстані до 0.5 мм. Вторинне конфокальне дзеркало складається з семи 1.1м сегментів. Телескоп побудований за схемою Грегорі з фіксованими корегуючими лінзами. Вплив верхніх шарів атмосфери компенсується адаптивною оптикою з лазерною системою стеження за зірками. Окрема система призначена для компенсації приземної атмосфери. Очікуваний дозвіл телескопа в 10 разів вище, ніж у 2.4м телескопа Хаббл. Основне дзеркало з фокусом 18м має світлосилу f / 0.7, вторинне збільшує фокусну відстань до 202.74м з світлосилою r f / 8.4 і дозволом 1 " в 1мм. Місцезнаходження: Чилі, вершина гори Серро Армазонес. Проект знаходиться на стадії будівництва.

Серед наукових цілей GMT значиться дуже широкий спектр досліджень - пошук і знімки екзопланет, дослідження планетарної, зоряної і галактичної еволюції, вивчення чорних дір, проявів темної енергії, а також спостереження самого першого покоління галактик. Робочий діапазон телескопа в зв'язку з заявленими цілями - видимий, ближній і середній інфрачервоний.

Закінчити всі роботи передбачається до 2020 року, проте заявлено, що GMT може побачити «перший світ» вже з 4-ма дзеркалами, як тільки вони стануть в конструкцію. В даний момент йде робота по створенню вже четвертого дзеркала.

Детальніше...