SPIE Русский Українська English            VK
   

Фотопомножувачі: анахронізм чи сьогодення...

Хамамацу - місто в префектурі Сідзуока і 100 км на схід від Нагоя, є батьківщиною телебачення.

В 1926 р. саме тут Такаянагі Кендзіро вперше в Японії розробив телевізор. Його піонерські роботи і дух привів до створення Hamamatsu Photonics в 1948 році, науково-дослідного інституту електроніки в Сідзуоко університеті в 1965 році, науково-дослідного медичного центру Хамамацу в 1991 році, Вищої школи фотонних технологій (GPI) в 2005 році.

Hamamatsu Photonics виробляє фотопомножувачі (ФЕП) на заводі Toyooka в префектурі Сідзуока, північний захід від Токіо. В даний час компанія контролює 90% світового ринку ФЕП.

Завод є основною площадкою виробництва ФЕП компанії. На модернізованому в травні минулого року за близько 6,5 мільярда ієн ($ 60 млн) підприємстві виробляють 20-дюймові ФЕП, найбільші такі пристрої в світі. Багато з цих ФЕП будуть відправлені в країних, що розвиваються, де швидкий прогрес в області науки і техніки підживлюють попит на інструменти, необхідні для проведення передових експериментів. Раніше таке обладнання продавалось майже виключно для покупців в розвинених країнах.

Витрати на дослідження та розробки приносить японській кампанії Hamamatsu Photonics престиж і прибуток. Ії операційний прибуток від продажів складає 20%.

У 2015 році в третій раз, технологія ФЕП кампанії допомогли вченим виграти Нобелівську премію з фізики. Компанія поставила 13000 20-дюймових ФЕП для спостереження частинок об'єкта на обсерваторії Супер-Каміоканде в префектурі Гіфу, центральної Японії. Результати цього дослідження послужили основою для Нобелівської премії 2015 з фізики директору Інституту космічних променів Університету Токіо Такаакі Kajita. За попередні дослідження на Kamiokande Масатосі Косіба отримав Нобелівську премію в 2002 році.

Hamamatsu Photonics планує експортувати 16500 ФЕП в Китай для великомасштабного експерименту з використанням елементарних частинок. Також готується до відправки 10000 одиниць в Росію для експерименту на озері Байкал. "Замовлення від дослідників в усьому світі складають від 30 до 40 млрд ієн" (300млн$) - сказав Дзюн'іті Такеучі, старший керуючий директор, який спостерігає за роботою.

Нові види використання були знайдені для технології фотоелектричного перетворення. За допомогою японського уряду Hamamatsu Photonics розробляє спеціальну трубку захоплення зображень щоб оглянути внутрішню частину ядерних реакторів станції Фукусіма. Hamamatsu Photonics використовує технологію ФЕП для розробки трубок, які повинні витримувати високі рівні радіації, так як камери будуть використовуватися для перевірки ядерного сміття, що залишилося всередині реакторів, які були серйозно пошкоджені в результаті вибухів, викликаних землетрусом і цунамі 2011 року. Компанія сподівається завершити розробку в березні наступного року.

Hamamatsu Photonics також прискорює зусилля з розробки мікро ФЕП, які будуть близько однієї сьомої розміру сьогоднішніх пристроїв. Мікро ФЕП плануються для використання в медичних обстеженнях. Hamamatsu Photonics почав виробляти фотопомножувачі в 1959 році. Цілеспрямована робота дозволили компанії обігнати таких грандів, як RCA в США, EMI в Великобритаії та Toshiba. "Ніхто не може перемогти нас в фотоелектричному перетворенні" - сказав президент Akira Hiruma. Є дві причини для його впевненості в собі. Одним з них є висока якість продукції компанії. Hamamatsu Photonics зосередила свої ресурси в тих областях, де її продукція краща за всі і залишалась осторонь від масового виробництва. Щоб підтримувати високі прибутки кампанія витрачає близько 10% своїх продажів на дослідження.

Hamamatsu Photonics, Сідзуоко університет, факультет Університету медицини Хамамацу і GPI почали роботи по організації в місті Хамамацу "Photonics Сіті" в червні 2013 р. Метою стало зробити з Хамамацу світовий центр фотоніки. Дослідницький центр "Photonics Evolution" буде відкритий в Сідзуоко університеті в лютому по програмі департамента науки та технології Японії.

Джерело...