SPIE Русский Українська English            VK
   

Дослідники з лабораторії Media Lab Масачусетського технологічного інституту (MIT; Cambridge MA) розробили технологію відеознімання з швидкістю біля 1 трильйона кадрів в секунду , що дозволяє дослідити проходження фотонів крізь середовища. Технологія дозволяє аналізувати поширення світла в анізотропних середовищах, фотонних кристалах і може бути використана для виявлення дефектів або безконтактного аналізу матеріалів.
Більшість високошвидкісних ПЗЗ та підсилюючих ПЗЗ (ICCD) камер використовують залежність від глибини різкості. Методика Media Lab замість цього використовує в "streak" камерах двовимірну (2D) вузьку польову діафрагму для захвату одновимірного (1D) просторового зображення в напрямку щілини по одній координаті, а по другій координаті відбивається часова інформація.
Розроблена "streak" камера фіксує зображення 2D фільму з роздільною здатністю 672 Х 1000 зі швидкістю близько 0,5Х10^12 кадрів / сек (часовий дозвіл - 2 пс ). Для освітлення в системі використовується 795 нм, 600 мВт надшвидкий Ti:сапфіровий лазер, який генерує імпульси довжиною 50 фс з частотою 75 МГц. Невелика частина пучка відокремлюється для синхронізації лінійного фотоприймача Hamamatsu C5680, який створює 512 виборок за 1 нс з просторовим дозволом 672 пікселів. Дзеркальний дефлектор сканує поле зору для створення 2D зображення з 1000 кадрів за дві годині.
"Ми називаємо це "повільною" швидкою камерою, бо це займає близько години, щоб зібрати всі дані для наносекундного відео", - говорить розробник Рамеш Раскар (Ramesh Raskar) .

Додатково

  • Інтерв'ю Рамеша Раскара
  • Відео проходження світла крізь помідор. Імпульс відбивається від дифузно розсіючої поверхні з правого боку сцени та створює вторинне джерело світла з сферичним фронтом. Імпульс рухається по сцені зліва направо, частина прямого світла першою достигає помідора. Після досягнення розсіювача світло заливає всю сцену. Вторинне освітлення частини сцени (верхня частина помідора і середина рулону стрічки) утворюється не від першої прямої хвилі світла, але тільки пізніше від розсіювача. Пряме світло, що потрапляє в задню стінку сцени відбивається назад до помідора і потрапляє під шкіру помідор. Через підповерхневе розсіювання він світиться деякий час, як світло зникає.
  • Відео дії лазерного випромінювання великої потужності на каплю рідини з ефективною частотою 10000000 кадрів/сек
  •  
    Назад... Головна