SPIE Русский Українська English            VK
   

З 2013р в США започатковано "Національну ініціативу з фотоніки" . Мета цієї ініціативи полягає у сприянні співробітництву між промисловістю, академічними колами та урядом, задля підвищення обізнаності у галузі фотоніки. Вона також буде вести фінансування та інвестиції в п'яти ключових напрямках фотоніки, які є важливими для конкурентоспроможності США та національної безпеки. В якості таких в звіті , "Optics and Photonics, Essential Technologies for Our Nation" зазначені: передові виробництва, зв'язок та інформаційні технології, оборона та національна безпека, енергетика, охорона здоров'я.

Робота комітету ініціативи принесла усвідомлення важливості фотоніки у вищих ешелонах влади. Канцелярія президента вже створила Комітет дій з оптики і фотоніки (FTAC-ОР) під спільним головуванням Департаменту торгівлі і NSF, за участю Міністерства оборони, HHS, DOE, NASA, Управління фінінсів і Управління науки і технічної політики.
В рамках ініціативи уряд США бере на себе функції брокера для поєднання можливостей оптичних ценрів країни. Найбільш актуальним вважається розробка фотонних інтегральних (РІС), засобів хвильового мультиплексування (WDM), приладів комплексної діагностики хвороб, фотоелектричних сонячних батарей.

 
Назад... Головна