SPIE Русский Українська English            VK     Facebook
 

Привітання завідувача кафедри доктора технічних наук, професора, заслуженого професора НТУУ «КПІ», Лауреата Державної премії України Колобродова Валентина Георгійовича

Ми раді вітати Вас на сайті кафедри оптичних та оптико-електронних приладів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»!

В 1962 році за поданням Міністерства оборонної промисловості СРСР організувати підготовку інженерних кадрів в Україні для великих підприємств оптичної промисловості СРСР наказом Міністерства освіти України №245 від 23 червня 1962 р. та наказом ректора Київського політехнічного інституту №19 від 14 січня 1963 р. була створена кафедра оптичних приладів, яка почала готувати інженерів-оптиків.

З 2016 року кафедра готує фахівців за двома новими спеціальностями:

152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» (спеціалізація «Фотоніка та оптоінформатика»).

152 «Автоматизвція та комп'ютерно-інтегровані технології» (спеціалізація «Комп'ютерно-інтегровані оптико-електронні системи та технології» ).

Кафедра веде підготовку бакалаврів, магістрів, докторів PhD (кандидатів технічних наук) і докторів технічних наук за вказаними спеціальностями.

На кафедрі відкрито франко-українську магістерську програму з подвійним дипломом. НТУУ "КПІ" за спеціальністю «Мікро- та наносистемна техніка» та Університету м. Ле-Манн за спеціальністю "Фізика. Фотоніка та оптична інженерія". Студенти-учасники цієї програми отримують фінансову підтримку від посольства Франції в Україні. В останні роки оптичні та лазерні технології відіграють визначальну роль у найбільш перспективних секторах економіки - телекомунікаціях, обчислювальної техніки, медицині, системах обороноздатності та безпеки. У Сполучених Штатах та країнах Західної Європи оптична та лазерна техніка входить до трійки критичних технологій, що визначають конкурентоспроможність та обороноздатність держави. Швидкий розвиток оптичних технологій у світі створює сприятливі умови для працевлаштування інженерів-оптиків за кордоном та в Україні. Заробітна плата оптиків друга після спеціалістів в галузі комп’ютерних технологій.

Кафедра має високий рівень науково-педагогічного складу: із 10 штатних викладачів 4 професора і 5 мають наукову ступінь кандидата технічних наук. На цьому сайті Ви знайдете відомості про кафедру оптичних та оптико-електронних приладів, отримаєте необхідну для вступу інформацію, познайомитесь з викладачами, аспірантами і студентами кафедри, довідаєтесь про основні дисципліни, які проводять наші викладачі, про наукові досягнення кафедри, а також про ряд цікавих заходів. Також для Вас підготовлено ряд цікавих фотографій і відеозаписів із життя студентів кафедри.

Ми сподіваємося, що на нашому сайті ви знайдете відповіді на усі питання, що Вас цікавлять, і ми будемо раді бачити вас серед студентів нашої кафедри.