SPIE Русский Українська English            VK     Facebook
Абітурієнтам - Вступ - Бакалаврат
Вступ на 1 курс (за сертифікатами ЗНО) Вступ на 1 курс (за дипломами мол.спеціаліста)
 
ОСВІТНІ ПРОГРАМИ
151 Комп'ютерно інтегровані системи та технології в приладобудуванні
Буклет
"Оптико-електроніка"
 

Навчання на кафедрі "Комп'ютерно-інтегрованих оптичних та навігаційних приладів" є єдиною в Україні можливістю ОДНОЧАСНО отримати ДВА державні дипломи: українського учбового закладу найвищого рівня акредитації та французського університета у галузі прикладних оптичних технологій.

За новою класифікацією навчання за освітньою програмою "Комп'ютерно інтегровані системи та технології в прилвдобудуванні" кафедра "Комп'ютерно-інтегрованих оптичних та навігаційних приладів" "КПІ ім. Ігоря Сікорського" проводить в межах галузі знань 15 "Автоматизація та приладобудування" , спеціальності 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології "

  • бакалаврів,
  • бакалаврів зі скороченим терміном навчання для молодших спеціалістів,

  • за державним замовленням з наступним працевлаштуванням, за контрактом та за державним довгостроковим кредитом.

    ВИЗНАЧЕННЯ 1-ГО ПРІОРИТЕТУ ЗАБЕЗПЕЧУЄ БЕЗКОШТОВНУ ОСВІТУ В ОБЛАСТІ ОПТИКО-ЕЛЕКТРОННИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЗА СВІТОВИМИ СТАНДАРТАМИ

      Для вступу обирайте :
    • ВНЗ - "КПІ ім. Ігоря Сікорського",
    • галузь знань 15 "Автоматизація та приладобудування" ,
    • спеціальність 151 "Автоматизація та комп'ютерно інтегровані технології",
    • освітню програму "Kомп'ютерно інтегровані системи та технології в приладобудуанні"

    В останні роки оптичні та лазерні технології починають грати визначальну роль у найбільш перспективних секторах економіки - телекомунікаціях, обчислювальної техніки, медичному приладобудуванні та системах безпеки. У Сполучених Штатах, країнах Західної Європи, в Китаї, Росії оптико-електронна та лазерна техніка входить до трійкі критичних технологій, що визначають конкурентоспроможність та обороноздатність держави. Швидкий розвиток оптичних технологій у світі створює сприятливі умови для працевлаштування інженерів з оптико-електроніки та фотоніки за кордоном та в Україні.

    Якість вищої технічної освіти визначається місцем роботи та заробітною платою випускників. Згідно з статистичними даними, які наведені у збірнику SPIE Global Salary Report 2019 (Глобальний звіт про заробітну плату міжнародного товариства інженерів-оптиків SPIE), середня заробітна плата інженерів – оптиків становить 91 200 $/рік.

    Для порівняння середня заробітна плата розробників програмного забезпечення згідно звіту SAP Crystal Developer Salary Report складає 95 000 $/рік . Це означає, що інженери-оптики отримають майже таку ж саму заробітну платню, як програмісти.


    На кафедрі відкрито франко-українську магістерську програму з подвійним дипломом. "КПІ ім.Ігоря Сікорського" за спеціалізацієй "Kомп'ютерно інтегровані oптико-електронні системи та технології" та Університету м.Ле-Манн за спеціальністю "Фізика. Фотоніка та оптичнa інженерія".
    Студенти проходять навчання в Університеті ENSTA-Paris Tech (м.Париж)), у Вищий Інженерній школі (м.Ліон), в Університеті м.Ле Ман. Витрати на навчання, проїзд та проживання покриваються фондами Європейського союзу.






    Випускники кафедри є спеціалістами з комп'ютерного моделювання, проектування, програмування, виробництва та експлуатації:
    систем охорони та безпеки,
    волоконно-оптичних лінії зв’язку та телекомунікаційних систем,
    систем зберігання та відображення інформації ,
    медичних приладів
    авіаційних, космічних приладів
    приладів війського призначення,
    оптичної техніки: фотоапаратів, відеокамер, біноклів, DVD програвачів, тощо,
    засобів для технічних вимірювань та наукових досліджень
    тепловізійних та телевізійних систем
    комп’ютеризованих індустріальних систем
    пристроїв автоматизації руху

    На кафедрі працюють

    лабораторії теорії оптичних систем, фізичної оптики, оптичних вимірювань, конструювання оптичних приладів, оптико-електронних приладів, телевізійної та тепловізійної техніки, спільна з фірмою "Global Logic" лабораторія мікропроцесорної техніки,
    комп'ютерний центр, де студенти мають можливість застосування комп’ютерних технологій та розробки програмного забезпечення.


    Випускники спеціальності мають фундаментальну підготовку з математики, фізики, досконало знають основи оптики, володіють методами розрахунку оптичних систем, вміннями конструювання оптичних та оптико-електронних приладів, розуміються на електронній та мікропроцесорній техніці, мають практичний досвід програмування та проектування на комп’ютерах.

    На кафедрі працює студентське відділення міжнародної організації оптичного приладобудування SPIE. Кращі студенти мають змогу отримати міжнародні гранти та взяти участь у міжнародних конференціях, відвідати провідні наукові технічні центри США та Европи.


    Де працюють випускники:

    • Підприємства Укроборонпрому.
    • Підприємства Національного космічного агенства України
    • Науково-дослідні центри США, Німеччини, Франції, Південної Кореї, Мексики, Національної академії наук України
    • Закордонні та вітчизняні ІТ компанії.
    • Телевізійні та медійні українські компанії.
    • Компанії та установи, що працюють у галузі безпеки та охорони.
    • Компанії та установи, що працюють у галузі телекомунікацій.
    • Компанії та установи, що працюють у галузі сучасної медичної техніки.
    • Проектні, інсталяційні та сервісні організації у галузі автоматизації.
    • Підрозділи відомих компаній, таких як Carl Zeiss, Leica, Canon, Olympus, Nikon, General Electric, Samsung, Google та інші.
    • Установи Укрметртестстандарту

    Випускники кафедри ООЕП створили в Україні та у світі десятки успішних науково-виробничих компаній з багатомільйонними обігами