SPIE Русский Українська English            VK     Facebook
Абітурієнтам - Бакалаврат
НОВИНИ ЗАПРОШУЄМО ЗНО Мол.спеціаліст
Буклет
"Оптико-електроніка"
Буклет
"Фотоніка"
 

Навчання на кафедрі "Оптичних та оптико-електонних приладів" НТУУ "КПІ" є єдиною в Україні можливістю ОДНОЧАСНО отримати ДВА державні дипломи: українського учбового закладу найвищого рівня акредитації та французського університета у галузі прикладних оптичних технологій.

За новою класифікацією навчання за фахом "Комп'ютерно інтегровані оптико-електронні системи та технології" кафедра "Оптичних та оптико-електронних приладів" НТУУ "КПІ" проводить в межах галузі знань 15 "Автоматизація та приладобудування" , спеціальності 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології ", навчання за фахом "Фотоніка та оптоінформатика"   - в межах спеціальності 152 "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка"по освітній програмі "Інформаційно-вимірювальні системи та технології в приладобудуванні"

 • бакалаврів (4 роки навчання),
 • бакалаврів зі скороченим терміном навчання для молодших спеціалістів,

 • за державним замовленням з наступним працевлаштуванням, за контрактом та за державним довгостроковим кредитом.

  ВИЗНАЧЕННЯ 1-ГО ПРІОРИТЕТУ ЗАБЕЗПЕЧУЄ БЕЗКОШТОВНУ ОСВІТУ В ОБЛАСТІ ОПТИКО-ЕЛЕКТРОННИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЗА СВІТОВИМИ СТАНДАРТАМИ

   Для вступу обирайте :
  • ВНЗ - НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського",
  • галузь знань 15 "Автоматизація та приладобудування" ,
  • спеціальність 151 "Автоматизація та комп'ютерно інтегровані технології",
  • освітню програму "Kомп'ютерно інтегровані oптико-електронні системи та технології"
   або
  • ВНЗ - НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського",
  • галузь знань 15 "Автоматизація та приладобудування" ,
  • спеціальність 152 "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка",
  • освітню програму "Інформаційно-вимірювальні системи та технології в приладобудуванні"
  • cпеціалізацію "Фотоніка та оптоінформатика"

  В останні роки оптичні та лазерні технології починають грати визначальну роль у найбільш перспективних секторах економіки - телекомунікаціях, обчислювальної техніки, медичному приладобудуванні та системах безпеки. У Сполучених Штатах, країнах Західної Європи, в Китаї, Росії оптико-електронна та лазерна техніка входить до трійкі критичних технологій, що визначають конкурентоспроможність та обороноздатність держави. Швидкий розвиток оптичних технологій у світі створює сприятливі умови для працевлаштування інженерів з оптико-електроніки та фотоніки за кордоном та в Україні.

  Якість вищої технічної освіти визначається місцем роботи та заробітною платою випускників. Згідно з статистичними даними, які наведені у збірнику SPIE Global Salary Report 2016 (Глобальний звіт про заробітну плату міжнародного товариства інженерів-оптиків SPIE), середня заробітна плата інженерів – оптиків становить 78 500 $/рік.

  Для порівняння середня заробітна плата розробників програмного забезпечення згідно звіту SAP Crystal Developer Salary Report 2015 складає 80 000 $/рік . Це означає, що інженери-оптики отримають майже таку ж саму заробітну платню, як програмісти.


  На кафедрі відкрито франко-українську магістерську програму з подвійним дипломом. НТУУ "КПІ" за спеціалізацієй "Фотоніка та оптоінфоратика" та Університету м.Ле-Манн за спеціальністю "Фізика. Фотоніка та оптичнa інженерія".
  Студенти-учасники програми отримують фінансову підтримку від посольства Франції в Україні.

   

  Випускники кафедри є спеціалістами з комп'ютерного моделювання, проектування, програмування, виробництва та експлуатації:
  систем охорони та безпеки,
  волоконно-оптичних лінії зв’язку та телекомунікаційних систем,
  систем зберігання та відображення інформації ,
  медичних приладів
  авіаційних, космічних приладів
  приладів війського призначення,
  оптичної техніки: фотоапаратів, відеокамер, біноклів, DVD програвачів, тощо,
  засобів для технічних вимірювань та наукових досліджень
  тепловізійних та телевізійних систем
  комп’ютеризованих індустріальних систем
  пристроїв автоматизації руху

  На кафедрі працюють

  лабораторії теорії оптичних систем, фізичної оптики, оптичних вимірювань, конструювання оптичних приладів, оптико-електронних приладів, телевізійної та тепловізійної техніки, мікропроцесорної техніки,
  комп'ютерний центр, де студенти мають можливість застосування комп’ютерних технологій та розробки програмного забезпечення.


  Випускники спеціальності мають фундаментальну підготовку з математики, фізики, досконало знають основи оптики, володіють методами розрахунку оптичних систем, вміннями конструювання оптичних та оптико-електронних приладів, розуміються на електронній та мікропроцесорній техніці, мають практичний досвід програмування та проектування на комп’ютерах.

  На кафедрі працює студентське відділення міжнародної організації оптичного приладобудування SPIE. Кращі студенти мають змогу отримати міжнародні гранти та взяти участь у міжнародних конференціях, відвідати провідні наукові технічні центри США та Европи.


  Де працюють випускники:

  • Підприємства Укроборонпрому.
  • Підприємства Національного космічного агенства України
  • Науково-дослідні центри США, Німеччини, Франції, Південної Кореї, Мексики, Національної академії наук України
  • Закордонні та вітчизняні ІТ компанії.
  • Телевізійні та медійні українські компанії.
  • Компанії та установи, що працюють у галузі безпеки та охорони.
  • Компанії та установи що працюють у галузі телекомунікацій.
  • Компанії та установи що працюють у галузі сучасної медичної техніки.
  • Проектні, інсталяційні та сервісні організації у галузі автоматизації.
  • Підрозділи відомих компаній, таких як Carl Zeiss, Leica, Canon, Olympus, Nikon, General Electric, Samsung, Google та інші.
  • Установи Укрметртестстандарту

  Випускники кафедри ООЕП створили в Україні та у світі десятки успішних науково-виробничих компаній з багатомільйонними обігами